Alp Sevimlisoy

Alp Sevimlisoy, küresel haber ve basın kuruluşları tarafından sıklıkla dünyanın en çok tanınan Jeopolitik Stratejistlerinden biri olarak tanınmaktadır. Alp Sevimlisoy’a ait jeopolitik & jeostratejik politikaları, savunma & ulusal güvenlik çalışmaları ve askeri doktrinleri, küresel medya kuruluşları tarafından yayımlanmakla birlikte NATO bünyesindeki silahlı kuvvetler mensupları ve stratejik öneme sahip ülkelerin liderleri tarafından okunmaktadır. Alp Sevimlisoy dünya çapında en çok okunan ve kendisine ait görüşleri açısından, talep gören isimlerden biri olmaya devam etmektedir. Uluslararası medyada yer alması, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Orta Doğu, Kıta Avrupası ve Asya'daki dünyaca ünlü haber kuruluşları tarafından kendisiyle sıklıkla röportaj yapılmasına ve köşe yazılarının yayınlanmasına neden olurken, aynı zamanda kendisine ait jeopolitik çalışmalarının uluslararası gazetelerin sayfalarında sergilenmekte, küresel medya kuruluşları tarafından dağıtılmakta ve dünyaca tanınmış yayın organları tarafından haber yapılmaktadır. Özellikle NATO üyesi ülkelerin liderleri ve yönetim kadroları açısından ulusal güvenlik, savunma politikaları (özellikle güvenlik hedeflerine odaklanan ortak ittifak oluşumlarına ve bir doktrin olarak Atlantikçiliğin savunulmasına odaklanarak) Akdeniz, Karadeniz ve Orta Doğu'nun yanı sıra küresel korumacılık çağında Ticaret ile ilgili konularda stratejilerini devletlerarası boyutlarda yayınlamaktadır. Alp Sevimlisoy ünvanları, çalışmaları ve yayınlarıyla Atlantikçilik ideallerini, özellikle NATO'nun güçlendirilmesine ilişkin İttifak çapında ortak ulusal güvenlik paktları, savunma yapıları ve ticaret bloklarını doktrinlerinde yayınlamaktadır.

Global Medya Profilimiz

Alp Sevimlisoy, merkezi İstanbul'da bulunan uzman kuruluşu Alp Sevimlisoy Yatırım Medya A.Ş.'nin CEO'sudur. (Alp Sevimlisoy Yatırım Medya A.Ş.). Alp Sevimlisoy aynı zamanda uluslararası alanda yayınlanmış bir Jeopolitik Stratejist, Savunma Politikası Danışmanı ve NATO'nun Akdeniz, Karadeniz ve Orta Doğu'daki rolü üzerine Ulusal Güvenlik Uzmanı olup, pakt yapıları da dahil olmak üzere güvenlikle ilgili ittifak oluşumlarına, hem konvansiyonel hem de konvansiyonel olmayan savunma politikasına ve özellikle Finansçı olarak üstlendiği ek görevler aracılığıyla Korumacılık dönemlerinde kıtalar arasında ticaret bloklarının gelişimine odaklanmaktadır. Alp Sevimlisoy daha önce Bayes Business School'da (eski adıyla Cass Business School) danışma kurulu üyeliği yapmıştır.  

Merkezi Washington D.C.’de bulunan Atlantik Konseyinde Milenyum daimi üyesi olarak görev alan Alp Sevimlisoy’un kendisiyle düzenli yapılan röportajları ve yayınları başta Amerika Birleşik Devletleri olarak, Birleşik Krallık, Avrupa, Ortadoğu ve Doğu Asya da pek çok uluslararası yüksek tirajlı gazete, küresel medya kuruluş ve tanınan dergide sıkça yayınlanmaktadır. Bu platfromların bazıları, şöyle sıralanmaktadır: 

Alp Sevimlisoy'un uluslararası medyada yer alması, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Orta Doğu, Kıta Avrupası ve Doğu Asya'daki dünyaca ünlü haber ağları tarafından sürekli olarak röportaj yapılmasına ve öne çıkarılmasına neden olurken, aynı zamanda uluslararası gazetelerin sütunlarında sergilenmekte, küresel medya kuruluşları tarafından dağıtılmakta ve aşağıdaki gibi ünlü yayın organları tarafından haber yapılmaktadır: Newsweek, Politico, The Washington Examiner, The Sun, The Daily Mail, The Daily Express, The Daily Mirror, The Epoch Times, The Daily Caller, EU Observer, AOL News, NTD News, The National Journal, MSN News, Yahoo News, Benzinga, News24, The Foundation for Defense of Democracies (FDD), The Centre for the National Interest (CFTNI), The San Francisco Experience.

Uluslararası medyada sıklıkla yer alan Alp Sevimlisoy’un köşe yazıları başta Amerika Birleşik Devletleri olarak, Birleşik Krallık, Avrupa ve Doğu Asya da pek çok global öneme sahip gazete, ana akım medya kuruluş ve geleneksel dergide düzenli olarak yayınlanmaktadır. Bu platfromların bazıları, şöyle sıralanmaktadır:

The Daily Express, The Hill, The National Interest, Israel Hayom, Real Clear Defense, Real Clear World, The South China Morning Post, The Epoch Times, Geopolitical Monitor, Global Security Review, The Eurasia Review. 

Tüm bunların yanı sıra ünlü jeopolitik stratejist ve ulusal güvenlik uzmanının; “NATO içinde birleşik bir Akdeniz komuta yapısının rolü” üzerine de kapsamlı yayınları vardır. Kurumsal deneyimi Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika ülkelerini de kapsayan Alp Sevimlisoy; özellikle Akdeniz, Karadeniz, Orta Doğu ve Sahra Altı Afrika konularında Savunma Doktrini, Uluslararası Ticaret, ve Ulusal Güvenlik uzmanıdır. Alp Sevimlisoy Bloomberg Zirvesi gibi küresel etkinliklerde de konuşmacı ve panelist olarak yer almaktadır. Akdeniz, Karadeniz ve Orta Doğu bölgelerine ilişkin; ulusal güvenlik, savunma doktrin ve küresel korumacılık çağında ticaret ile ilgili konularda kurumlara ve güvenlik mensuplarına danışmanlık hizmeti vermiştir. Alp Sevimlisoy, özellikle Akdeniz Birliği ve NATO'nun güçlendirilmesine ilişkin İttifak çapında ortak ulusal güvenlik yapılarına odaklanması ve Atlantikçilik ideallerini savunmasıyla tanınmaktadır.

Medya İletişim

Medya İletişim

Alp Sevimlisoy'un çalışmalarını yayınlamak, basmak veya sergilemek veya bir röportaj planlamak isteyen bir medya kuruluşunun üyesi, akredite bir basın temsilcisi veya uluslararası bir kurumsanız, lütfen aşağıdaki bilgiler aracılığıyla sorunuzu iletin; kurumsal iletişim ekibimiz sizinle iletişime geçecektir. Tam iletişim bilgilerimiz aşağıda yer almaktadır:

Kurumsal İletişim Adresimiz: iletisim[at]alpsevimlisoy.com.tr

Kurumsal İlişkiler: +90 (212) 257 1907

Kurumsal Merkez Adresi: Dilhayat Sokak No. 32 Etiler, Beşiktaş, İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti